تفاوت ها و ویژگی های بنر و فلکس

تفاوت ها و ویژگی های بنر و فلکس
همه ما کم و بیش با بنر و فلکس آشنایی داریم. ، هر دو اینها از متریال های مهم و پرکاربرد در صنعت چاپ هستند و امروزه در طیف وسیعی مورد استفاده قرار گرفته و نقش مهمی در تبلیغات دارند.

همه ما کم و بیش با بنر و فلکس آشنایی داریم. ، هر دو اینها از متریال های مهم و پرکاربرد در صنعت چاپ هستند و امروزه در طیف وسیعی مورد استفاده قرار گرفته و نقش مهمی در تبلیغات دارند. منتها هریک از این مواد خام تبلیغاتی برای یک کاربرد خاص به کار می رود. از این رو ما در این مطلب قصد داریم بنر و فلکس و همچنین تفاوت های آنها در چاپ را برایتان توضیح دهیم.
بنر و کاربرد آن
بنر یکی از مواد خام چاپی است که می توان با انواع طرح ها شامل متن و تصویر گرافیکی برروی آن چاپ کرد و پیام تبلیغاتی خود را به مخاطب رساند. بنر در دو نوع بنر وینیل شبکه ای و بنر لمپوست تولید می گردد. بنر وینیل نوعی از بنر است که برای مکان های دارای رطوبت بالا و بارندگی مناسب می باشد. این نوع بنر به صورت شبکه شبکه طراحی شده و در برابر باد مقاومت بالایی دارد.
بنر لمپوست نوعی از بنر است که برای محیط های بیرونی بهترین گزینه محسوب می شود. این بنر دارای مقاومت و انعطاف پذیری بالایی است و همچنین در برابر باد و بارندگی محفوظ است. از این رو پیشنهاد می گردد برای تبلیغ در محیط های بیرونی از این بنر استفاده کنید.
ویژگی های بنرهای تبلیغاتی
 بنر تبلیغاتی بخاطر مزایای فراوانی که دارند مورد توجه هستند و به عنوان اصلی ترین و پر کاربرد ترین ابزار تبلیغات محیطی خودنمایی می کند. از ویژگی های بنر می توان به مقرون به صرفه بودن نسبی و سریع بودن مراحل چاپ آن اشاره کرد. همچنین راحتی و در دسترس بودن و قابلیت استفاده عموم مردم نیز از مزایای آن است.
فلکس چیست و چه کاربردی دارد؟

فلکس متریالی است که از نظر ساخت شبیه به نبر می باشد اما تفاوت های خاصی در میان آن دو وجود دارد. فلکس کاربردهای متنوعی دارد، از تابلوهای سر درب مغازه گرفته تا بیلبوردها و تابلوهایی که در ساخت آنها از لامپ های مهتابی و یا اس ام دی استفاده شده است. بنر و فلکس هر دو از دو نوع چینی و کره ای تشکیل شده اند که با توجه به قیمت و جنس از هم متمایز می شوند.

واضح است که جنس کره ای نسبت به چینی از مقاومت بالاتری برخوردار است و به همین دلیل هم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. فلکس جنس متـریال تابلوهای فلکس است که بسیار پرکاربرد و مقرون‌به‌صرفه است؛ چرا که علاوه بر نورانی بودن تابلوهای فلکس، رویه فلکس آن را می‌توان به‌راحتی تعویض نمود. از تابلو فلکس می‌توان به‌عنوان تابلو سر درب، تـابـلـو مغـازه و شرکت‌، تابلو فروشگاه‌ها، و در تبلیغات محیطی، بیلبوردها و فضاهای نمایشگاهی نیز استفاده نمود.

مزایای استفاده از بنر و فلکسی
استفاده از فلکس و بنر برای همه خصوصا افرادی که به دنبال تبلیغات هستند یک گزینه مناسب می باشد. اما انتخاب هریک از این دو متریال، بستگی به سلیقه و بودجه شما دارد. فلکسی همانند یک تابلو برای شما عمل می کند و با قابلیت نورپردازی که دارد، در تمام طول شبانه روز روشن است و نمای قابل توجهی هم داشته و می تواند مشتریان زیادی را به خود جلب کند. جالب است بدانید: اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید هر ازگاهی طرحتان را عوض کنید، می توانید از فلکسی فیس استفاده کنید چرا که به راحتی و با کمترین هزینه می توانید رویه فلکس آن را تعویض کنید.