چاپ پوستر تبلیغاتی در گیلان

چاپ پوستر تبلیغاتی در گیلان
در مقاله حاضر درباره چاپ پوستر که یکی از روش های تبلیغاتی موثر و پر کاربرد می باشد توضیح خواهیم داد.


همراهان گرامی در مقاله حاضر درباره چاپ پوستر که یکی از روش های تبلیغاتی موثر و پر کاربرد می باشد توضیح خواهیم داد. همچنین توضیحاتی در زمینه نخوه انتخاب درست برای چاپ پوستر بسته به نوع استفاده ای که از آن خواهد شود اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما تا پایان همراه باشید


تعریف پوستر 
پوستر یک اعلامیه خبری است که دارای پیام تصویری یا متنی یا هردو در باره موضوعی خاص بوده و قصد آن اطلاع رسانی عمومی می باشد

روش های چاپ پوستر
۱- چاپ افست
۲- چاپ دیجیتال


مزیت چاپ افست این است که این نوع چاپ کیفیت بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال دارد زیر در چاپ افست از روش چاپ چهار رنگ یا به اصطلاح فنی 4 کاناله استفاده می شود . این چیزی است که موجب می شود کیفیت بسیار مناسبی داشته باشد. نا گفته نماند که چاپ دیجیتال به دلیل سرعت و محدوده باز تیراژ از یک عدد تا بیشتر دارای مزیت می باشد . اما وقتی صحبت از تیراژ های با مقیاس 1000 عددی و کیفیت نسبتا مشابه و یکسان به میان می آید چاچ افست حرف اول را می زند. پس بنا براین اگر عجله دارید و قصد دارید تعداد کمی پوستر چاپ کنید چاپ دیجیتال به کمک شما می آید . اگر چه از نظر هزینه نیز در تیراژ بالا چاپ افست مقرون به صرفه تر است. برای چاپ افست پوستر هیچ محدودیتی از نظر ابعاد و تیراژ وجود ندارد شما با چاپ اختصاصی پوستر می توانید از ابعاد 24 در 34 گرفته تا سایز 50 در 70 سانتی متر هر ابعادی را به دلخواه خود انتخاب نمایید. متریال کاغذ استفاده شده در چاپ افست پوستر طیف وسیعی را شامل می شود. انواع کاغذ های تحریر 80 گرم جنس کتان با وزن های مختلف انواع کاغذ گلاسه و انواع دیگر کاغذ به راحتی در چاپ پوستر مورد استفاده قرار می گیرد. ذخامت کاغذ بر حسب گرم محاسبه می شود و عموما برای چاپ پوستر از کاغذ تحریر 80 گرمی یا کاغذ گلاسه 135 گرم استفاده می شود. 

انواع پوستر ها از نظر کاربرد
پوسترهای تبلیغاتی
 پوسترهای عکس
 پوستر های سایز بزرگ
 پوسترهای سه بعدی
 پوسترهای لمینت شده

یکی از مهم ترین موارد در چاپ پوستر ها این است که در چه فضایی قرار است از آن استفاده شود . به طور مثال اگر قرار باشد از پوستر در یک فضای بسته و سر پوشیده استفاده کنیم اهمیتی ندارد که کار چاپ شده از نظر مقاومت در چه سطحی باشد زیرا عوامل خاصی که به بافت پوستر آسیب وارد کند وجود ندارد به این ترتیب طرح و نوشته خود را انتخاب نموده و سپس چاپ می کنیم اما اگر بخواهیم پوستری چاپ کنیم که در فضای باز در معرض باران و آفتاب قرار بگیرد دیگر به روشی که اشاره شد عمل نمی کنیم . تصمیم میگیریم که پوستر مذکور از روکش های مختلفی چون لمینت سلفون یا یووی استفاده شود تا مقاومت بیشتری در برابر آسیب پیدا کند . پوستر ها با نکاتی که گفته شد در بسیاری از مکانها مورد استفاده قرار می گیرند زیرا چاپ پوستر یکی از مهم ترین و ارزان ترین و شاید بهترین روش های اطلاع رسانی و تبلیغات برای هر صنف یا کسب و کار و حتی فعالیت های اجتماعی گوناگون می باشد. 

چاپ پوستر در هر ابعاد کاربرد متفاوتی دارد . به طور مثال برای چاپ یک پوستر تبلیغاتی که در سطح شهر روی دیوار ها و شاید تابلو های ویژه پوستر نصب می شوند نمی توانند ابعاد بسیار بزرگ و نا متعارفی داشه باشند زیرا نصب آنها در فضاهای مذکور ممکن نخواهد بود . پوستر های تبلیغاتی کسب و کار ها پوستر های انتخاباتی کاندیدا ها انواع پر کاربرد پوستر هستند. پوستر هایی با طرح های سه بعدی که برای دکوراسیون خانه استفاده می شود . پوستر های تصاویر شخصی از موارد متنوع پوستر ها هستند. 


موارد مهمی درباره طراحی و چاپ پوستر

در زمان طراحی پوستر باید به متن ها توجه خاصی نمود . فونت ها اگر کوچک باشند به چشم نمی آیند و هنگام خواندن خسته کننده و غیر جذاب می شوند. همچنین نباید بیش از اندازه بزرگ بوده و ذهن بیننده را خسته کنند . اندازه فونت باید بسته به اهمیت متن ابعاد پوستر و فضایی که قرار است پوستر را در آنجا نصب کنید تنظیم شود. باید در نظر بگیرید که قصد دارین متن مورد نظرتان از چه فاصله ای به چشم بیننده بیاید. چه چیزی باید پیش از همه توجه افراد بیننده را به خود جلب کند. 
در مرحله بعد به جز فونت رنگ و فرم انتخاب شده شما برای چاپ پوستر مورد نظرتان نیز اهمیت دارد. استفاده از قانون هم نشینی و ترکیب رنگ ها به نحوی که موجب کلافه شدن و خسته شدن بیینده نشود و در عین حال جذاب و شکیل باشد بسیار اهمیت دارد. به طور مثال از رنگ های گرم برای تبلیغات خوراکی ، رستوران و لباس استفاده می شود و از رنگ های سرد برای پوستر های تبلیغاتی مربوط به کسب و کار های ارائه خدمات بهره گیری می شود. همانطور که می دانید هر رنگی تاثیر خاص و منحصر به فردی در ضمیر نا خود آگاه انسان می گذارد و شما باید در هنگام چاپ پوستر به اثری که می خواهید با رنگ ها و اندازه ها شکل ها فونت ها و ... بر ذهن ببیندگان بگذارید توجه ویژه ای داشته باشید. این نکته را به یاد داشه باشید که هدف چاپ پوستر دیده شدن و باقی ماندن در ذهن بیننده است به نحوی که احساس خوبی از دیدن پوستر شما پیدا کند. 

عکس نیز یکی از اجزای مهم پوستر است . بدیهی است اگر در کنار نوشته ها و رنگ ها در پوسترتان از عکس استفاده کنید تاثیر گذاری و جذابیت آن به طور قطع بیشتر خواهد شد. مهم این است که عکس شما از کیفیت مناسب برخوردار بوده و با موضوع پوستر شما هماهنگی داشته باشد.  داشتن صداقت کافی و پرهیز از زیاده گویی در پوستر را همواره به یاد داشته باشید. همواره به این موضوع توجه داشته باشید که میخواهید از طریق چشم بیننده به ذهن او نفوذ کنید و غلو و زیاده گویی همیشه یک ویژگی منفی در پوستر شما ایجاد خواهد نمود. 

با توجه به نکات بالا انتخاب طرح مناسب متریال کاربردی و ابعاد مورد نیاز شما خواهید توانست پوستر ایدآلتان را چاپ کنید و از آن در جهت تبلیغات خوب و گسترده بهره ببرید . 

امیدواریم اطلاعات درج شده در این مقاله به اندازه کافی جامع و کاربردی بوده باشد و شما را برای چاپ پوستر های بهتر و شیک تر یاری کند . شما برای چاپ پوستر های تبلیغاتی می توانید با همکاران ما در مجموعه چاپ و تبلیغات گیلان تماس حاصل کنید و بهترین خدمات چاپ پوستر در گیلان را تجربه نمایید.